ul. Szkolna 6, 05-506 Lesznowola
tel. 22 757 93 99,

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

 

11 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej. Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności. Bardzo ważne było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych oraz promocja młodych wykonawców. Na poziomie klas 0- I przeszło trzech uczestników. W klasach II-III wyłoniono troje uczniów.

Etap gminny konkursu odbył się 18 lutego w Ośrodku Kultury w Mysiadle. Uczestnicy oceniani byli przez jury, w którym zasiadali nauczyciele muzyki oraz wokaliści. Niestety w klasach 0-I w tym roku nie zdobyliśmy nagrody. Na poziomie klas II-III otrzymaliśmy jedno wyróżnienie i zdobyła je Anna Marcisz, śpiewając piosenkę „Pół kroku stąd”.

Poziom konkursu komisja oceniła, jako bardzo wysoki, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny wystąpienia na scenie oraz walory głosowe. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy, aby ich odkryte talenty i pasja do muzyki nigdy nie zanikła i towarzyszyła im przez całe życie.

Katarzyna Kwiatkowska

do góry